Wydawnictwo Językowe Granpoksystem

Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku

Autor:
Wydawca: Granpok System
ISBN: 9788360896228
Ilość stron: 194
Rok wydania: 2008
Oprawa: miękka
Format: A4
Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku

Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku (A1-B2):

- dla początkujących i zaawansowanych;
- przystępne objaśnienia;
- wiele praktycznych przykładów;
- ćwiczenia na różnych poziomach;
- klucz do ćwiczeń i testów
- utrwala i poszerza wiadomości nawiązując do podręczników Niderlandzki krok po kroku oraz Niderlandzki drugi krok.

Prościej już nie można!

Ani trudna, ani nudna!

Przystępne objaśnienia, wiele przykładów i praktyczne ćwiczenia!

Bez trudnej terminologii gramatycznej.

Przyda Ci się zarówno jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka niderlandzkiego jak również jeśli już mówisz w tym języku.

Możesz z niej korzystać przez długie lata!

Przystępne objaśnienia, wiele przykładów i praktyczne ćwiczenia! Przyda Ci się zarówno jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka niderlandzkiego jak również  jeśli już mówisz w tym języku. Możesz z niej korzystać przez długie lata! Przeznaczona jest i dla osób, ktore dopiero zaczynają się uczyć języka niderlandzkiego jak i dla osób, które dość dobrze znają język niderlandzki, ale ciągle jeszcze robią błędy. Przystępne objaśnienia, wiele przykładów i praktyczne ćwiczenia!

Od autorki:

Wielu naszych rodaków korzysta podczas nauki języka niderlandzkiego z podręczników, które napisałam: "Niderlandzki krok po kroku" i "Niderlandzki drugi krok". Od dłuższego czasu zadawano mi jednak pytanie: dlaczego nie napisze pani dla nas, Polaków, gramatyki? Wydał mi się to dobry pomysł i oto jest: "Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku".

Moim celem jest stworzenie uczącym się języka niderlandzkiego możliwości poznania gramatyki tego języka w łatwy i efektywny sposób.

Wiem z doświadczenia, że gramatyka jest dla większości z nas nielubioną koniecznością i że niewielu chce zagłębiać się w jej tajniki. Z tego te powodu świadomie nie poruszam problemów, z którymi możemy mieć sporadycznie do czynienia. Świadomie też, tam gdzie to możliwe, unikam terminologii gramatycznej.

Ponadto przyjęłam punkt widzenia Polaka, co znaczy, że kładę nacisk na zagadnienia, które nam, Polakom, sprawiają kłopot.

Jednak książka, którą macie Pastwo w rękach to nie tylko "sucha" gramatyka. Tu i ówdzie dla uprzyjemnienia nauki znaleźć można dowcipy. Nowo nabytą wiedzę można utrwalić za pomocą ćwiczeń, a następnie wykonać testy. Rozwiązania wszystkich ćwiczeń można znaleźć w kluczu na kocu podręcznika (do testów jest oddzielny klucz).

Moje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych, a w szczególności w nauczaniu języka niderlandzkiego podsunęły mi myśl o napisaniu działu: "Małe i duże problemy. Czyli często stawiane pytania na kursach języka niderlandzkiego". W dziale tym poświęcam uwagę problemom, których zwykle nikt nie traktuje na tyle poważnie, by o nich pisać.

W "Gramatyce języka niderlandzkiego krok po kroku" znajdziecie Państwo również spis najczęściej używanych rzeczowników z rodzajnikiem "het" oraz wykaz popularnych czasowników nieregularnych.

Przydatnym dodatkiem jest tabela zaimków, a dla osób nie obawiających si trudnych wyzwań jest kilka zabaw językowych.

Na koniec jeszcze tylko rada: z "Gramatyki języka niderlandzkiego krok po kroku" należy korzystać jak ze słownika, tzn. wyrywkowo, a nie przerabiać ją jak podręcznik od początku do końca. Do Państwa należy decyzja, jakie ćwiczenia, w jakiej kolejności i kiedy będziecie przerabiać. Nie zapominajmy jednak, że gramatyka jest jedynie pomocą w nauce języka, wobec czego nie zastąpi podręcznika.

Nauczyciele korzystający z podręczników "Niderlandzki krok po kroku" i "Niderlandzki drugi krok" znajdą w "Gramatyce języka niderlandzkiego krok po kroku" wiele ćwiczeń, które będą mogli wykorzystać dodatkowo podczas kursów.

Agata van Ekeren Krawczyk

Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem podręczników Niderlandzki krok po kroku oraz Niderlandzki drugi krok.

Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku - een grammaticaboek van de Nederlandse taal voor Poolssprekenden behandelt alle grammaticaonderwerpen die horen bij een uitgebreide kennis Nederlands. Dit boek presenteert de Nederlandse grammatica op zeer overzichtelijke wijze en geeft eenvoudige regels voor vorming en gebruik en is voorzien van duidelijke voorbelden en een aantal oefeningen.

Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku  is een leer- en oefenboek, kan in de les of thuis worden gebruikt. Dit boek bevat ook een lijst van het meest gebruikten het-woorden en een lijst van onregelmatige werkwoorden met verwijzing naar de modelvervoeging.

Recenzja Wanda van Leeuwen – Steinbarth

„Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku” is bestemd voor Poolssprekende mensen. De grammaticale onderwerpen, die in dit boek behandelt zijn, horen bij een uitgebreide kennis Nederlands.

Men denkt heel vaak dat dit soort boeken heel saai is .Maar dat is het geval niet.

De grammaticale regels zijn op zeer overzichtelijke wijze bewerkt, zonder moeilijke termen en overbodige theorie.

Elk hoofdstuk bevat veel oefeningen, achterin staat de sleutel bij de oefeningen.

De auteur maakt ook mensen aan het lachen. Er komen een paar oefeningen voor in de vorm van een grap. Men kan tegelijk lachen en grammatische problemen oplossen – echt leuk.

Dit boek bevat ook een lijst van het meest gebruikten het-woorden en een lijst van onregelmatige werkwoorden met verwijzing naar de modelvervoeging.

Nog iets nieuws. “Kleine en grote problemen”. Dat zijn de meest gestelde vragen op de Nederlandse lessen. Die zijn beantwoordt en er staat een korte uitleg. Het zijn niet alleen grammatische problemen, maar ook de taalproblemen b.v.

Welk zin is correct?” Het regent.” of” Er valt regen.”

“Ik ga boodschappen maken” of “Ik ga boodschappen doen.”

Als er iemand problemen heeft komt dit korte hoofdstuk te pas .

Dit boek kan in de les en ook voor zelfstudie worden gebruikt.

 

Zobacz jak ta publikacja wygląda w środku:
Zobacz spis treści książki Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku
Spis treści
  Pobierz fragment 1 książki Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku
Pobierz fragment 1
  Pobierz fragment 2 książki Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku
Pobierz fragment 2


Tagi: , , , , , , , , , ,
Granpok System, ul. Majakowskiego 5, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska