Wydawnictwo Językowe Granpoksystem

Najlepsza inwestycja to …

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.

Znajomość języków obcych to inwestycja, która się opłaca. Umiejętność komunikacji językowej to podstawa relacji międzyludzkich. Im lepiej potrafimy wypowiadać swoje poglądy, myśli, potrzeby, uczucia, im większy mamy zasób słów, tym łatwiej radzimy sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami życie niezależnie od sytuacji czy okoliczności. Wiedza językowa, którą dysponujemy jest wtedy bezcenna. Z kolei każda nowa umiejętność, jaką przyswajamy, podnosi poziom jakości naszego życia, naszych finansów oraz jakość naszej pracy.

Z nami nauka jest dziecinnie prosta!

Czy zastanawiałeś się, co by było, gdybyś mógł uczyć się tak szybko i łatwo, jak na przykład wtedy, gdy byłeś dzieckiem? Jak szybko mógłbyś uczyć się nowych języków? Z jaką prostotą i naturalnością mógłbyś przyswajać wiedzę? Stwierdzono, że w okresie, kiedy dziecko uczy się języka większą aktywność wykazuje prawa półkula mózgowa. Jest ona utożsamiana z kreatywnością, obrazami, działaniem intuicyjnym, podświadomością oraz globalnym, wielozmysłowym przyjmowaniem wiedzy.

Nauka języka obcego też może być prosta i przyjemna. Bazując na fakcie, że podświadomie przyswajamy i utrwalamy o wiele więcej informacji, niż robimy to świadomie, szukamy wciąż nowych sposobów na zastosowanie tej wiedzy w praktyce. Metody nauki języka obcego wciąż ewoluują w stronę zwielokrotniania szybkości zapamiętywania i przyswajania nowych możliwości. Nasz program nauczania oferuje trwałe efekty, ponieważ bazuje na technikach nauki, które znacząco przyspieszają zapamiętywanie nowych słówek. Dzięki wykorzystaniu takich elementów jak obraz, kolor i połączeniu ich z nagraniami audio z wyraźną wymową nasza pamięć gromadzi informacje szybciej i trwale je kojarzy. Uczymy się poprzez zapamiętywanie obrazów (wzrokowo), zapamiętywanie dźwięków, brzmienia (słuchowo), wykonując ćwiczenia pisemne (uczuciowo). Jest to zapamiętywanie kompleksowe.

Kto jeszcze chce uczyć się szybciej? Zależy ci na czasie? A może dosyć już masz przestarzałych metod nauczania, które nie spełniają twoich oczekiwań?

Większość dorosłych, która ma już doświadczenia w kwestii nauki języków, nie wierzy, że nauka języka obcego może być przyjemna, prosta i skuteczna. My stwarzamy taką możliwość. Z naszą pomocą uczysz się bez wysiłku i szybko zauważasz efekty!

I jak ułatwić sobie naukę języka obcego?

Dostępny w naszej ofercie słownik ilustrowany jest wynikiem obserwacji procesu uczenia się języków obcych przez dorosłych. Powstał z myślą o potrzebach tych, którzy chcą się uczyć efektywnie i skutecznie, tak by nie tracić cennego czasu. Oferujemy Ci nowe rozwiązanie, które z pewnością musisz wypróbować. Będzisz zaskoczony rezultatem.

Kolory mają wpływ na nasze życie, bowiem toczy się ono wśród kolorów. Mamy z nimi ciągły kontakt. Choć nie uświadamiamy sobie tego, nasza fizyczna i psychiczna kondycja uzależniona jest od oświetlenia i otaczających nas kolorów.

W książce używam czerwonego koloru. To barwa żywiołu ognia. Dlaczego?
Kolor czerwony jest utożsamiany z podstawowymi instynktami, aktywnością, siłą, odwagą, chęcią do walki. Pobudza on nasz organizm i skłania do entuzjastycznego działania, a tego przede wszystkim potrzebujemy, ucząc się obcego języka.

Kiedy otaczamy się czerwienią nasz puls przyśpiesza, napięcie naszych mięśni wzrasta, podobnie jak poziom adrenaliny we krwi, oddech jest lekko przyśpieszony, umysł jest dotleniony i wypoczęty. Wszystko to zwiększa nasze możliwości przyswajania wiedzy. Pracujemy wydajniej, jesteśmy bardziej skoncentrowani, otwarci, pełni entuzjazmu, uczymy się z pasją.

Nie bez przyczyny rękawice bokserskie mają czerwony kolor. Ten kolor stymuluje nas do wysiłku, pobudza nasz apetyt na sukces. Tym sukcesem jest szybka nauka obcego języka.
Osoby lubiące czerwony kolor są dynamiczne, energiczne, skłonne do działania, lubią ryzyko, nowe wyzwania, są bardziej zmotywowane i skoncentrowane na realizacji wyznaczonych celów.

Oko ludzkie potrzebuje tylko 0,02s by zauważyć czerwień. I aż 3 razy więcej, by zauważyć kolor niebieski. Stąd wszystkie ostrzegawcze znaki drogowe mają czerwony kolor. Szybka reakcja na czerwień, to pozytywny stres przyczyniający się do wzmocnienia koncentracji i uwagi. Kolor czerwony podświadomie kojarzy się z aktywnością, pieniędzmi, dodaje nam energii i chęci do wzmożonego działania.

Słownik obrazkowy to trochę inny sposób nauki słownictwa. Do książki dołączona jest płyta CD.
Nagrania są powolne i wyraźne – ćwiczenie wymowy jest bezstresowe. Nasz umysł ma wystarczająco dużo czasu by zarejestrować usłyszane słowo i przyswoić je. Naturalna, wyraźna wymowa lektora, daje gwarancję prawidłowego opanowania materiału.

Słuchając nagrań masz wystarczająco dużo czasu na podpisywanie rysunków, co pozwala na lepsze utrwalenie informacji, jest jednocześnie doskonałą okazją do przyswojenia nowej pisowni.

Połączenie języka mówionego i pisanego oraz asocjacja z rysunkami, nie tylko przyśpiesza proces zapamiętywania, ale sprawia, że przechowujesz w pamięci przyswajaną wiedzę dłużej i łatwiej ją odtwarzasz. Podczas nauki budujesz własny ciąg skojarzeń. Kojarzysz słyszane słowo z obrazem, dzięki czemu zwiększasz skalę rozumienia języka mówionego. Usłyszane słowo będzie Ci się kojarzyć z przedmiotem, a nie tylko z szeregiem liter. Nie tłumaczysz go na język ojczysty.

Do książek dołączona jest wkładka z czerwonej folii. Zakrywając tekst folią możesz ćwiczyć rozumienie języka mówionego. Więcej o metodzie oraz jak efektywnie korzystać ze słownika przeczytasz we wstępie słownika.

Teresa Jaskólska Schothuis autorka

Teresa Jaskólska jest właścicielką szkoły nauki języków obcych TTC w Soest (Holandia).

Szkoła zajmuje się opracowywaniem i doskonaleniem programów efektywnego nauczania języków obcych na różnych poziomach zaawansowania.
Nauka nowego języka niezależnie od trybu i formy, tego, czy odbywa się pod kierunkiem nauczyciela, czy ma charakter indywidualny, musi wielostronnie, zarówno psychicznie, jak i fizycznie angażować uczącego się. Opieramy się na doświadczeniach uzyskanych w ciągu wielu lat prowadzenia naszej działalności. Koncentrujemy się zwłaszcza na nauczaniu dorosłych, którzy odzwyczaili się od systematycznej nauki. Rozumiemy specyficzne potrzeby naszego klienta, a odpowiedzią na nie są nasze podręczniki. Dzielimy się naszą wiedzą z Państwem.

Granpok System, ul. Majakowskiego 5, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska