Wydawnictwo Językowe Granpoksystem

Mów co chcesz po holendersku + CD

Autor:
Wydawca: Granpok System
ISBN: 9788360896419
Ilość stron: 112
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
Format: A4
Mów co chcesz po holendersku + CD

"Mów co chcesz po holendersku" + CD

Język służy komunikacji!

"Mów co chcesz po holendersku" nawiązuje do podręczników "Niderlandzki krok po kroku", "Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku" i “Niderlandzki drugi krok".

Podręcznik ten ma podobną strukturę. Kursanci uczący się z podręcznika "Niderlandzki krok po kroku" mają wystarczającą znajomość języka niderlandzkiego by bez problemu kontynuować naukę z tego właśnie podręcznika. Autorka tego podręcznika ma wieloletnie doświadczenie w nauce polskich kursantów języka niderlandzkiego. Swoje doświadczenie przełożyła na bardzo wartościowy podręcznik. Jest w nim unikalne podejście do nauki języka niderlandzkiego przez Polaków.

"Mów co chcesz po holendersku" rozszerza i wzbogaca znacznie nie tylko słownictwo związane z życiem codziennym w Holandii, ale i wiedzę o tym kraju. Teksty w podręczniku nie sprawiają trudności w zrozumieniu zawartych treści (bogactwo przetłumaczonego słownictwa). Bogactwo słownictwa i zwrotów frazeologicznych oraz połączeń semantycznych są cenną wartością dydaktyczną i merytoryczną tego podręcznika. Zachowane są odpowiednie proporcje między funkcją informacyjną a ćwiczeniową.

Każdy kto zdecydował się na naukę języka niderlandzkiego i pierwsze kroki ma już za sobą, zauważa niestety, że komunikowanie się nadal sprawia mu trudność. Często, chociaż znasz już wiele słów, masz wrażenie, że nie dasz rady osiągnąć kolejnego poziomu, czyli rozmawiać płynnie po holendersku. Jeśli Twoim celem jest zacząć szybko komunikować się w języku holenderskim, ten podręcznik jest właśnie dla Ciebie.

Podręcznik "Mów co chcesz po holendersku" przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych, nastawiony na komunikację. Szybko i aktywnie nauczysz się języka, ponieważ podręcznik ten wymaga od Ciebie interakcji! Komunikacja to ostateczny, najważniejszy cel uczenia się języka.

W podręczniku każda lekcja ma stałą strukturę. "Woorden en uitdrukkingen" to część, gdzie znajdziesz użyteczne słówka, gotowe wyrażenia i zwroty oraz przykładowe zdania, które służą rozwinięciu słownictwa, a których opanowanie, umożliwi Ci komunikację w różnych sytuacjach życia codziennego.

"Laten we praten" w tej części poznasz zwroty, których znajomość umożliwi Ci szybka reakcję, pomoże odpowiedzieć na zadane pytanie całym, krótkim lub dłuższym zdaniem. Wszystkie zawarte w książce dialogi, zwroty, słówka oraz stałe wyrażenia i typowe zdania, służące komunikacji znajdują się także na płycie CD MP3, która pomoże Ci w nauce poprawnej wymowy
i w skutecznym zapamiętywaniu.

"Om beter te spreken" to część, w której kładziemy nacisk na praktyczne trenowanie znajomości gramatyki. Duża ilość różnorodnych ćwiczeń pomoże Ci efektywnie przyswoić słownictwo, gramatykę, wymowę oraz pisownię, ale przede wszystkim ułatwi proces komunikacji językowej. Wszystkie proponowane w podręczniku ćwiczenia są jak najbardziej zbliżone do normalnej rozmowy. Samodzielne, konsekwentne ich rozwiązywanie zbliży Cię do celu – wyższego stopnia zaawansowania w języku.

 

RECENZJA

Mów co chcesz po holendersku nawiązuje do podręczników "Niderlandzki krok po kroku", "Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku" i "Niderlandzki drugi krok". Autorka wstawiła sprytnie krok pomiędzy powyższe podręczniki. "Mów co chcesz po holendersku" ma podobną strukturę. Kursanci uczący się z podręcznika "Niderlandzki krok po kroku" mają wystarczającą znajomość języka niderlandzkiego by bez problemu kontynuować naukę z tego właśnie podręcznika.

Dialogi i teksty odzwierciedlają dowcip i mentalność Holendrów. Są one nagrane przez naturalnych speakerów, ma się wrażenie, że się jest na ulicy w Amsterdamie. To duży walor tego podręcznika.

Materiał gramatyczny jest konsekwentnie rozrzedzony i pogłębiony o wiele ciekawych przykładów, a następnie ćwiczeń. Właśnie bogactwo różnorodnych ćwiczeń pomaga usystematyzować nowy materiał. Blok ćwiczeniowy jest rozbudowany. To daje szanse dla rozwoju językowego i systematyzowania wiedzy.

Woorden en uitdrukkingen: są przetłumaczone (samouk nie traci wiele czasu na szukanie tłumaczeń w słowniku). Poza tym w podręczniku znajduje sporo zwrotów frazeologicznych, połączeń semantycznych i wyrazów złożonych, których nie znajdzie się nawet w dobrych słownikach. Lektorzy uczący w Talen Training Centrum preferują ten podręcznik, a i kursanci są bardzo zadowoleni ze swych postępów w nauce. Polecam.

Dyrektor TTC Talen Training Centrum
Dr Teresa Jaskólska Schothuis

Zobacz fragmenty książki Mów co chcesz po holendersku:
Pobierz fragment książki Mów co chcesz po holendersku
Pobierz fragment (str. 4-15)


Tagi: , , , , ,
Granpok System, ul. Majakowskiego 5, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska